Prosinec 2017

Celý měsíc je ve znamení Mikuláše a blížících se Vánočních svátků. Děti poslouchají koledy, písničky, říkadla, pohádky a příběhy k danému tématu, připravují program na Vánoční besídku.

 

Říkadlo :

KDYŽ MIKULÁŠ NADĚLUJE, ČERTÍK ZA NÍM POSKAKUJE,

KDYŽ MIKULÁŠ NADĚLUJE, ČERTÍK ZA NÍM SKÁČE.

 

Ve středu 6. 12. 2017 nás ve školce navštívil MIKULÁŠ s Andělem a Čerty. Některé děti se hodně bály a hledaly záchranu u personálu školky. Děti společně zazpívaly písničku. Každý dostal od Mikuláše balíček. Všichni slibovali, že budou hodní.

Děti také našly překvapení v PUNČOŠE  na okně. O sladkosti jsme se spravedlivě rozdělili.

 

Srdečně zveme rodiče dětí naší MŠ na VÁNOČNÍ BESÍDKU + TVOŘIVOU DÍLNU,

 která se uskuteční v úterý 19. 12. 2017 od 15.30 hodin v prostorách MŠ.

 

Na vánoční besídce předvedly děti rodičům, co všechno se ve školce naučily, a pak si s nimi vyrobily různé vánoční ozdoby (svícen z jablíčka, andělíčka, hvězdičku, zápich z buráku). Všichni měli možnost ochutnat vánoční cukroví i slané dobroty od našich šikovných maminek. Moc jim ještě jednou děkujeme. Velký dík patří také mamince Kozmíkové za upletené "vánoční stromečky" z papíru, které všichni dostali domů.

Ve středu 20. 12. 2017 nám žáci z Dramatického kroužku zahráli pohádku "O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE", a potom nás ve školce navštívil JEŽÍŠEK. Děti byly nadšené z nových kočárků, panenek, domečku pro panenky, lega Duplo, doktorství a knížek.

V pátek 22. 12. jsme byli na návštěvě v ZŠ, kde nám žáci 1.-5. ročníku předvedli svůj vánoční program.

 

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE!