Obsah

Domácí úkoly pro žáky 3. roč. na týden 23. 03. - 27. 03.

Typ: ostatní
Domácí úkoly pro žáky 3. roč.

Milí žáci a trpěliví rodiče. Posílám vám další prácičku s kterou si zajisté hravě poradíte. Držím vám k tomu prsty a věřím, že takhle nastavené samostudium vám vyhovuje. Pokud by jste natrefili na nějaký problém, prosím, volejte /pište/ - pomůžu, poradím.

                                                                                                                                   KF

 

ČJ 3       

Uč. str 87 - 90 : SLOVESA, OSOBA  A ČÍSLO  SLOVES, SLOVESNÝ ČAS

Co je nutno vědět:  - co slovesa jsou - str.87 růžový rámeček

                                  - dokázat je v textu vyhledat - pomůže cv. 1. str. 87

                                  - u slovesa určit osobu ( já,ty, on/ona/ono; my, vy, oni /ony, ona)

                                  - u slovesa určit číslo (jednotné, množné) str. 88

                                  - u slovesa určit čas (přítomný, minulý, budoucí) str. 89

                                  - nesmíme zapomenout na slovesa ve zvláštní tvaru - INFINITIV - slovesa končící na -itkreslit, -át = spát, -et =běžet, -ět = sedět - to jsou slovesa u kterých nelze určit ani osobu, ani číslo, ani čas

Pořád je možné učivo doplňovat a procvičovat na www.skolakov.eu  

                                                            https://www.youtube.com/watch?v=BviPVVNDAiQ

                                                            https://www.youtube.com/watch?v=KazZUzbR2Wk

MAT 3

Uč. str. 117 - 122 - pokračování dělení se zbytkem. Cvičení jsou na stranách různá - početní příklady, slohové úlohy, doplňování tabulek, ... Ve výběru cvičení k procvičení dělenísi vždy vybírejte z každého druhu úloh. / ne jenom ty : Vypočítej./ U slovních úloh nezapomínejte na zápis, určení neznámé, výpočet, zkouška a slov. odpověď. Ukazovali jsme si to ve škole - stačí nalistovat v sešitě. A - prosím - utomatizovat násobilku!

 podívej se na: https://www.youtube.com/watch?v=5rtcKBuoHEM

GEOM 3

Uč. str. 85 - Čtyřúhelníky : cv. 1.,2.,3. Při cv. 2. - pracuj se čtverečkovaným papírem, kt si nalepíš do sešitu i s narýsovanými geom. tvary, u cv. 3. - vymysli i další varianty (nakresli, nebo nalep) 

PRVO 3 - str. 37 - Houby - nejdřív si vypracuj otázku (i s odpovědí) č. 2 na str.37, nakresli si do sešitu velkou houbu, popiš stavbu těla,str. a vypiš skupiny hub: 

1. jedlé, 2. nejedlé, 3. jedovaté. Pak si v atlasu hub vyhledej jejich zástupce a připiš je do sešitu (3 - 5 příkladů, pokud by se ti podařilo nějaké nakreslit, příp. nalepit z nějakého časopisu - bylo by to moc hezké)

str. 38 - 39 - podobně vypracuj  tému ROSTLINY  - tady ale musíme rostlinu nejdřív rozpoznat a to dle společných znaků. Na závěr otázka č.3 str. 39 písemně

http://rysava.websnadno.cz/prvouka_3.roc/prirodniny.htm

https://skolakov.eu/prvouka-3-trida/houby

https://skolakov.eu/prvouka-3-trida/rostliny   - třídění rostlin vás čeká příští týden

AJ 3

Zdravím žáky třeťáky a posílám vám něco nového, abyste moc nezakrněli.

ZADÁNÍ AJ

ČT/PS - čtení zdokonalujte hlavně hlasitým čtením  a psaní uvědomělým psaním, případně přepisováním vybraných textů

 


Vytvořeno: 23. 3. 2020
Poslední aktualizace: 23. 3. 2020 18:16
Autor: PaedDr. Katarína Fujašová